7 Nisan 2010 Çarşamba

Transfer Teknikli Eskitmeli Tepsi

Aslında üretmeye devam ediyorum ama epey zaman olmuş bloguma birşeyler eklemeyeli. Son zamanlarda ahşap boyamayla haşır neşirim; bebeğimin doğumundan sonra epey ara vermiştim ama o aranın sonunda bir kursa gitmeye başladım ve bu keyifli işin sınırının olmadığını, bir o kadar da tarifsiz keyifli olduğunu çok daha iyi anladım. Üstelik daha önceleri sadece kendim araştırarak uygulamaya çalışırken, artık bir yol göstericiyle yola devam ediyorum ve bunun da keyfini çıkarıyorum doğrusu.

Her ne kadar obje çeşitleri zengin olsa da tepsi yapmak bana her zaman keyif veriyor; çünkü onu da milyon çeşit yapabiliyor insan...

Transfer tekniği uyguladım bu tepside. Zımpara ve astar boyanın ardından tepsiye uygulayacağım renkli fotokopi resmin üzerine transfer tutkalını dengeli bir şekilde sürdüm ve tepsiye boşluksuz olarak yapıştırdım. Bu işlemin ardından devam etmek için en az dört saat beklemek gerekiyor. Süre tamamlandıktan sonra süngeri ıslatarak dikkatli bir şekilde kağıdı soydum ve resmi boyama ile tamamladım. Tepsinin kenarlarını somon rengine boyayıp üzerine kahverengi eskitme yaptım. Tepsinin kenarlarına parmak yaldız uyguladıktan sonra da önce iki kat sprey vernik ve iki kat da sentetik parlak vernik uyguladım. Önceleri hep mat vernikten yanayken, niye yalan söyleyeyim parlak verniğin parıltısına da bayağı kapıldım:)

Hiç yorum yok:

Sevgili Ziyaretçim,
Blogumda aradığını bulmanı ve ziyaretinin keyifle geçmesini dilerim. Sevgi ve sağlıkla...