15 Aralık 2011 Perşembe

Özgeçmişinizdeki hobileriniz ne anlatır?Özgeçmiş hazırlarken aldığınız eğitim, katıldığınız kurslar, sertifika programları ve iş tecrübelerinizin yanında bir de kişisel bilgileriniz yer alır. Hobileriniz de bu kişisel bilgilerden biridir. Özgeçmişinize yazacağınız hobileriniz, sizin tarzınız ve hayata bakışınız hakkında ipuçları verir.

Hobi mi faaliyet mi?
Özgeçmişinize hobilerinizi yazarken, özel ilgi alanlarınız ile hobinin ayrımını yapabilmek önemlidir. Sinemaya gitmek, müzik dinlemek gibi faaliyetler özel ilgi alanları, yapmaktan keyif aldığınız etkinliklerdir. Koleksiyon yapmak, tenis oynamak, elişleriyle uğraşmak hobidir. Şahsen bu ayrımı farkettikten sonra, özgeçmişleri inceleyerek iş görüşmesi yapacak bir işveren olsam, bu ayrımı yapabilen, farkındalığı yüksek bir bireyle görüşme yapmayı tercih ederim.

İşverenler hobilerinizi neden merak eder?
Hobileriniz işveren gözüyle, iş hayatınızın ve günlük rutinlerinizin dışında kendinize özel ayırdığınız zamanda yaptıklarınızdır. Neler yaparak kendinizi iyi hissettiğinizle işveren ilgilenebilir. Bunun nedenlerinden biri, yazının devamı

Hiç yorum yok:

World Clocks

Sevgili Ziyaretçim,
Blogumda aradığını bulmanı ve ziyaretinin keyifle geçmesini dilerim. Sevgi ve sağlıkla...